Autoservis

Keďže starostlivosť o auto pri pneumatikách nekončí, vieme Vám v našom servise poskytnúť aj rýchloservisné práce. Tento balík služieb zahŕňa:

 

  • Pravidelné kontroly

Kontrola technického stavu vozidla, príprava vozidla pred STK.

 

  • Brzdový systém

Kontrola a výmena brzdových segmentov (platničiek), brzdových kotúčov, bubnov a čeľustí, výmena a doplnenie brzdovej kvapaliny a nastavenie ručnej brzdy.

 

  • Olej a výmena oleja

Výmena motorového oleja a filtrov, prevodového oleja a oleja v diferenciáloch.

 

  • Podvozok

Kontrola podvozku, výmena poloosi, manžiet, ložísk, čapov, silentblokov, tyčiek stabilizátora a ramien.

 

  • Tlmiče pruženia

Výmena tlmičov pruženia a ich súčastí.

 

  • Výfuky

Výmena a oprava výfuku a jeho súčastí.

 

  • Diagnostika

Kontrola riadiacej jednotky motora, diagnostika závad na vozidle a ďalších elektronických podsystémov

 

  • KLIMATIZÁCIE

Klimatizácia je zariadenie, pomocou ktorého si môžete vytvoriť príjemné prostredie, reguluje teplotu v interiére vozidla, odvlhčuje a vytvára čistý a svieži vzduch.

 

Nakoľko je to ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní, ktoré sú nie len príčinou nepríjemného zápachu, ale môžu však aj ohrozovať zdravie posádky, vyžaduje si preto pravidelnú kontrolu a údržbu. Tento servis spočíva v čistení sania vzduchu do kabíny, dezinfekciiklimatizačného systému, kontrola a doplnenie plynu. Zároveň sa odporúča aj výmena peľového filtra. Ideálne je urobiť servis klimatizácie raz ročne, pred letnou sezónou. Plyn v systéme treba meniť po dvoch až troch rokoch. Je to časovo nenáročná služba (cca 1 hodina).

 

Zanedbaním pravidelnej údržby sa znižuje účinnosť klimatizácie a zvyšuje riziko poškodenia kompresora, nakoľko náplň má okrem iného za úlohu aj jeho mazanie.

 

Čistenie bežnými dezinfekčnými sprejmi je nedostatočné, nakoľko sa nedostanete na ťažko prístupné miesta, zápach väčšinou iba prekryjú a neodstránia. Pre naozaj dôkladnú dezinfekciu interiéru odporúčame

čistenie a dezinfekciu ozónom,

ktoré presne naše nároky na dôkladnú dezinfekciu spĺňa. Ozón je plyn s mimoriadne silnými dezinfekčnými a oxidačnými účinkami. Až 100 krát rýchlejšie ako chlór, ničí 99,9% baktérií, vírusov a plesní. Čistenie trvá 15-60 minút, v závislosti od veľkosti vozidla. Potom je potrebné vozidlo vyvetrať (5-10 minút).